Beskid Wyspowy

Beskid Wyspowy i jego atrakcje

Turyści zaglądają tu coraz chętniej, a coraz lepsze zagospodarowanie staje się dodatkową zachętą do zaplanowania wycieczki po tym pasmie górskim. Beskid Wyspowy bez wątpienia ma się czym pochwalić. Te góry wciąż przyciągają dzikością, wspaniałym charakterem i niezwykle malowniczym krajobrazem. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tych górach?

Z jakimi atrakcjami najczęściej kojarzony jest Beskid Wyspowy?

Beskid Wyspowy to przede wszystkim wspaniała przyroda oraz jedyne w swoim rodzaju widoki. Masowa turystyka jeszcze nie zmieniła charakteru tych gór. Choć coraz łatwiej można znaleźć noclegi w letniskach leżących na terenie tej części Beskidów. To dzięki agroturystyce każdy z nas może znaleźć dla siebie odpowiednią kwaterę. Dzięki której zaplanowanie pieszej wycieczki po górach stanie się łatwiejszym zadaniem. Szlaki turystyczne, choć niezbyt liczne, dają turystom wiele możliwości.

Choć Beskid Wyspowy to grupa wymagająca, wędrówki po tych niezwykłych górach sprawią każdemu wiele radości. Lasy oraz rozległe hale to symbole tych gór. Wspaniałe widoki, jakie rozciągają się z górskich szczytów, to kolejna zachęta dla tych turystów, którzy chcą aktywnie spędzać urlop w górach. Kto znajdzie noclegi w beskidzkich wsiach, ten bez problemów zawędruje na tak atrakcyjne i dość popularne zarazem szczyty, jak Mogielnica oraz Luboń Wielki.

Ten pierwszy szczyt przyciąga głównie swą wysokością, drugi – schroniskiem (jedynym zresztą w całym pasmie Beskidu Wyspowego). Łączy je jedno – świetne widoki oraz ogromna satysfakcja związana z ich zdobywaniem.

Polecamy: Beskid Żywiecki – 7 najpiękniejszych miejscowości

Beskid Wyspowy to również ciekawe zabytki

Beskid Wyspowy to również ciekawe miejscowości, w których turystyka zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Ze względu na bliskość Lubonia Wielkiego oraz bardzo dobre zagospodarowanie, w gronie turystów wielką popularnością cieszy się od lat Rabka Zdrój. To znane uzdrowisko nie jest jednak jedynym letniskiem, na które warto zwrócić uwagę. Limanowa oraz Mszana to ciekawe miasta, które są zarówno ciekawymi punktami dla miłośników zabytków, jak i rewelacyjnymi punktami wypadowymi w góry. Tymbark i Szymbark to kolejne miejscowości, w których turystyka ma się coraz lepiej.

Nie brak też miejscowości, które mogą się pochwalić ciekawymi zabytkami. W Jodłowniku oraz w Dobrej turyści mogą się spotkać z ciekawymi przykładami architektury drewnianej. Z kolei Szczyrzyc przyciąga ich cysterskim opactwem oraz klasztornym muzeum. Wspaniała sceneria oraz długa historia tego miejsca sprawiają, że zwiedzenie tego obiektu jest wyjątkowym doświadczeniem dla każdego pasjonata historii i zabytków sakralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *