Zamek w Pszczynie

5 powodów dla których warto się przeprowadzić do Pszczyny

Przeprowadzka do Pszczyny może mieć wiele powodów. Najczęściej to splot rozmaitych zdarzeń powoduje, że wybór pada na Pszczynę. Dla jednych to oferta pracy, dla innych atrakcyjna okazja zakupu nieruchomości, jeszcze dla kogoś innego miłość życia. Tak, czy inaczej Pszczyna to piękne miasto, do którego warto się przeprowadzić.

Połączenie małomiasteczkowego charakteru z bliskością aglomeracji

Aglomeracja Śląska wciąż się rozszerza sięgając już niemalże pod obrzeża Pszczyny. Dobry dojazd sprawia, że nie stanowi problemu nawet codzienny dojazd z Pszczyny do Katowic. Do wyboru mamy nie tylko połączenia drogowe, ale również kolejowe. Co zatem sprawia, że przeprowadzka do Pszczyny jest kusząca? Cisza, spokój, duża ilość terenów zielonych, brak smogu i korków w godzinach szczytu. To zasadnicze powody, ale nie jedyne. Mieszkając w niewielkiej Pszczynie mieszkamy poza wielkim miastem. Ale na tyle blisko Katowic, że w razie jakiejkolwiek potrzeby możemy korzystać z pełni jego uroków. Należy jednak zaznaczyć, że w Pszczynie znajdziemy wszystko by zaspokoić podstawowe potrzeby pod kątem usług, sklepów, punktów handlowych, czy oferty rekreacji.

Pszczyna rajem dla przyrodników

Wszystkim, którzy marzą o własnym ogródku. Spacerach po lesie. Zachwycaniem się okoliczna przyrodą. Łowieniem ryb, czy wycieczkami rowerowymi pośród łąk i pól, Pszczyna jest polecana. Stosunkowo duża przestrzeń, rzadka wciąż zabudowa pozwala cieszyć się sielskością śląskiej ziemi. Ponadto bliskość Beskidów to kolejny z atutów Pszczyny. Mając dosyć zgiełku wielkich miast, przeprowadzka do Pszczyny jest świetnym pomysłem. Mimo, że nie znajdziemy tutaj już typowych gospodarstw rolnych to jednak da się poczuć powiew natury.

Szerokie perspektywy

Dla wielu osób planujących przeprowadzkę do Pszczyny ma znaczenie perspektywa rozwoju, pracy. Pszczyna posiada szereg przedsiębiorstw zapewniających pracę jej mieszkańcom i z roku na rok podmiotów gospodarczych w okolicy Pszczyny przybywa. Rośnie zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą, handlowców jak też pracowników produkcyjnych. Samo miasteczko nie jest mocno uprzemysłowione, dzięki czemu ma uroczy klimat przez który bije duch historii. Park zamkowy, zagroda żubrów, czy pobliskie ogrody Kapias przyciągają rzesze turystów. Dając możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu, również z dziećmi. Miasto daje dobre perspektywy dla innowacyjnych przedsiębiorców, którzy działają online i nie tylko. To świetne miejsce na realizowanie się w dziedzinach sztuki, kultury.

Polecamy: Okoliczne zamki – Pszczyna

Podaż nieruchomości

Coraz trudniej o atrakcyjne nieruchomości w korzystnych cenach usytuowane na przedmieściach Katowic, Mikołowa czy Tychów. Warto jednak rozważyć okolice czy samo miasto Pszczyna. Wciąż jest tutaj wiele terenów pod zabudowę, jak też nieruchomości z rynku wtórnego. Ponadto z racji tego, iż nie jest to aglomeracja ceny nieruchomości są dużo niższe. Dzięki czemu można pozwolić sobie na większą działkę w lepszej lokalizacji.

Asekuracyjne położenie

Położenie Pszczyny jest bardzo atrakcyjne z uwagi na to, że droga do Bielska-Białej jak i Katowic jest podobna. Tym samym jeśli nie jesteśmy pewni gdzie znajdziemy zatrudnienie, warto wybrać Pszczynę. Która daje możliwość dojazdów do pracy czy szkoły zarówno w kierunku południowym jak i północnym. Poza położeniem dodać należy, że dużym atutem Pszczyny są jej mieszkańcy, otwarci i chętnie akceptujący nie tylko Ślązaków ale każdego, kto zdecydował się na przeprowadzkę do Pszczyny. Pod względem kulturowym Pszczyna jest mieszanką wpływów tradycji śląskiej, jak też Podbeskidzia. Głównie za sprawą migracji ludności z okolic Bielska. Którzy pragną mieszkać bliżej Katowic oraz mieszkańców aglomeracji chcących przeprowadzić się w spokojniejsze rejony podmiejskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *