parking dla kamperów

Parking dla kamperów by przyciągnąć turystów

Wiosna skłania do podjęcia decyzji przez magistrat o użytkowaniu rowerów przez Straż Miejską. Strażnicy wyjadą na miasto rowerami elektrycznymi. Będą to patrole prewencyjne służące zabezpieczeniu mieszkańców oraz turystów na terenach rekreacyjnych. Jeżeli to rozwiązanie się sprawdzi być może za rok przybędzie właśnie takich pojazdów. Póki co spotkać można jedynie dwa takie patrole rowerowe.

Parking dla kamperów

Być może już niebawem powstaną na terenie miasta specjalnie wydzielone miejsca parkingowe dla kamperów. Radne Agnieszka Gorgoń-Komor i Urszula Szabla zwracają uwagę, iż takie działanie ożywiłoby ruch turystyczny. Parking dla kamperów musi mieć utwardzone miejsce postojowe dla samochodów. Powinien mieć także możliwość opróżnienia zamontowanego w pojeździe zbiornika na brudną wodę oraz kasety toalety chemicznej i dostęp do wody pitnej. Takie luksusy mogą dawać również dochód miastu poprzez opłatę postojową.

BWA zaprasza

Święta wielkanocne to przede wszystkim czas dla rodziny. Jednak gdyby Bielszczanie chcieli spędzić Poniedziałek Wielkanocny kulturalnie na wystawę zaprasza Bielska BWA. Zwłaszcza iż wstęp do galerii jest bezpłatny aż do 5 maja. Między innymi obejrzeć można prace młodych plastyków z lokalnych szkół plastycznych.

Chuligan na masce samochodu

Niecodzienne zdarzenie odnotowała bielska Policja. Na przejściu dla pieszych na os. Złote Łany 36-latek wskoczył na maskę samochodu, który zatrzymał się by przepuścić pieszego. Kierująca pojazdem kobieta wezwała policję. Jednak chuligan nie dawał za wygraną. Pomocy kobiecie udzielili przechodnie. Jak się okazało wandal miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Nie było go trudno schwytać stróżom prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *