niebawem Juwenalia

Niebawem Juwenalia bielskich studentów

Wzdłuż zamku Sulkowskich znów można spacerować chodnikiem. Chociaż odnowiony trakt jest już dostępny to niestety na przechadzkę tarasami murów trzeba będzie jeszcze poczekać. Ze względu na rozpoczynające się prace rewitalizacyjne w tym zakresie do końca 2020 roku.

Niebawem Juwenalia

Już niebawem Juwenalia bielskich studentów. W związku z tym poza atrakcjami liczyć się należy z utrudnieniami w ruchu. Impreza rozpocznie się 13 maja i potrwa 5 dni.

Pielgrzymka na rolkach i hulajnogach

W sobotę 27 kwietnia odbyła się pielgrzymka na rolkach i hulajnogach z okazji roku św. Melchiora z Bielska-Białej do Grodźca. Przed uczestnikami ponad 15km trasy, którą organizatorzy dedykują młodzieży uzależnionej od narkotyków i dopalaczy. Bez wątpienia to świetna okazja do modlitwy ale i popularyzacji rolek.

Katastrofa w ruchu lądowym

Końcówka tygodnia w Bielsku-Białej okazuje się tragiczna. 27 kwietnia doszło do katastrofy w ruchu lądowym. Dla wyjaśnienia mowa o wypadku między węzłem Wapienica a Jasienica na S1. W wyniku najpewniej wystrzału opony w ciężarowym Volvo doszło do utraty panowania na pojazdem. W rezultacie przebił się on przez bariery i uderzył w ciężarówkę Mercedesa, zestawy „przy okazji” zmiażdżyły Sprintera i Mitsubishi, z którego trzy osoby zostały poważnie ranne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *