oberwanie chmury

Oberwanie chmury nad Bielskiem. Tydzień trudny dla straży pożarnej i policji

Bez wątpienia ubiegły tydzień był trudny dla policji i straży pożarnej. Niestety bielscy policjanci wzywani byli miedzy innymi do wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Do takiego spektakularnego zdarzenia, bo z dachowaniem pojazdu doszło na ulicy Andersa w nocy 26 lipca. Młody kierowca miał 1,2 promila alkocholu we krwi. Natomiast kilka dni wcześniej kierowca Nissana chciał przejechać przez rzekę co spowodowało że auto wpadło wprost pod wodospad w Rybarzowicach.

Oberwanie chmury nad Bielskiem

Strażacy natomiast mieli pełne ręce pracy w spowodowane przez oberwanie chmury nad Bielskiem 21 lipca. Przede wszystkim pracowano nad usuwaniem rozlewisk wody jakie spowodowała nawałnica. Na ulicach zdarzały się utknięcia samochodów, podtopienia itp. Tym razem głownie w okolicy ulic Mazańcowickiej i Warszawskiej.

Miasto stara się o zwrot 3,5 mln zł za prąd

Kończąc, urzędnicy miejscy będą starać się o zwrot 3,5 mln zł za prąd. To pieniądze ze specjalnego funduszu Ministerstwa Energii z tytułu podwyżki cen energii. By otrzymać zwrot już we wrześniu niezbędne jest złożenie oświadczenia urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *