oberwanie chmury

Oberwanie chmury nad Bielskiem. Tydzień trudny dla straży pożarnej i policji

Bez wątpienia ubiegły tydzień był trudny dla policji i straży pożarnej. Niestety bielscy policjanci wzywani byli miedzy innymi do wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Do takiego spektakularnego zdarzenia, bo z dachowaniem pojazdu doszło na ulicy Andersa w nocy 26 lipca. Młody kierowca miał 1,2 promila alkocholu we krwi. Natomiast kilka dni wcześniej kierowca Nissana chciał przejechać przez rzekę co spowodowało że auto wpadło wprost pod wodospad w Rybarzowicach.

Oberwanie chmury nad Bielskiem

Strażacy natomiast mieli pełne ręce pracy w spowodowane przez oberwanie chmury nad Bielskiem 21 lipca. Przede wszystkim pracowano nad usuwaniem rozlewisk wody jakie spowodowała nawałnica. Na ulicach zdarzały się utknięcia samochodów, podtopienia itp. Tym razem głownie w okolicy ulic Mazańcowickiej i Warszawskiej.

Miasto stara się o zwrot 3,5 mln zł za prąd

Kończąc, urzędnicy miejscy będą starać się o zwrot 3,5 mln zł za prąd. To pieniądze ze specjalnego funduszu Ministerstwa Energii z tytułu podwyżki cen energii. By otrzymać zwrot już we wrześniu niezbędne jest złożenie oświadczenia urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *