Wizyta u groomera

Wizyta u groomera. Jak przygotować do niej psa?

Zanim wybierzemy się z psem do groomera warto jest psa do tego wydarzenia przygotować. Najlepiej poprzez oswojenie z przyrządami pielęgnacyjnymi i zabiegami, które są w salonie groomerskim prowadzone. Pierwsza wizyta u groomera to również niewiadoma dla właściciela, jak zachowa się nasz pupil. Zatem nie bójmy się pytać i szukać informacji w tym temacie.

Wizyta w salonie psiej urody

Wizyty u groomera są coraz popularniejsze nie tylko z psami ras wymagających zabiegów pielęgnacyjnych i ręki profesjonalisty. Należy jednak mieć na uwadze iż podobnie jak nasza wizyta u fryzjera trwa dłużej niż domowe uczesanie, również fryzjer dla psów zajmuje od godziny do nawet trzech godzin czasu. Istotnym pytaniem jest czy nasz pies wytrzyma tak długo w salonie? Czy jest przyzwyczajony do dotyku, ucisku, zapachu kosmetyków? Jeśli nie musimy go z tym wszystkim oswoić.

Stopniowe wizyty

Salony psiej urody oferują bardzo rozległą paletę usług i zabiegów pielęgnacyjnych. Począwszy od czesania, przycinania pazurów przez czyszczenie uszu, zębów, aż po trymowanie, strzyżenie, kąpiele i czesanie konkretnych fryzur. Jeśli nasz pies jeszcze nigdy nie był u groomera dobrze jest umówić go na wstępną wizytę. Wybierając zabieg, który najbardziej lubi lub, który jest dla niego najmniej bolesny. Kolejna wizyta może być bardziej złożona, zwłaszcza gdy pies zaakceptuje pozytywnie salon urody. U niektórych psów oswajanie z groomerem trwa jedną, dwie wizyty, u innych nawet dziesięć wizyt to za mało. Jeśli idziemy do groomera na strzyżenie możemy umówić się, iż psa wykapiemy przed wizytą, wówczas zabieg będzie szybszy dla psa. By pies czuł się zrelaksowany dobrze jest przed wizytą zabrać go na długi spacer. Prócz psa przygotować powinniśmy i siebie. Czując nasze podenerwowanie pies będzie również niespokojny, dlatego też wejdźmy do salonu pogodni, spokojni i uśmiechnięci.

Wielu psom stół groomerski kojarzy się z weterynarzem. Stąd też groomerzy najpierw z psem się zapoznają poza miejscem zabiegowym, zdobywając zaufanie czworonoga. Chociażby psa głaszcząc i dając mu smakołyk. Należy mieć na uwadze, że groomerzy to osoby z doskonałym podejściem do zwierząt, jak również doświadczeniem. Średnio w salonie codziennie obsługiwanych jest dziesięć psów lub więcej.

Wizyta u groomera kwestie organizacyjne

Przed wizytą poinformuj groomera o tym co pies lubi, czego nie, czy jest nerwowy, czy jest przyzwyczajony do zabiegów pielęgnacyjnych. Z istotnych rzeczy przekaż groomerowi informacje o alergiach psa, wówczas groomer przygotuje dla psa specjalne kosmetyki, smakołyki itp. Zapytaj o szczegóły wizyty, jej przebieg, ustal czy masz być obecny podczas wizyty czy wręcz przeciwnie. Pamiętaj aby do groomera nie zabierać suczki z cieczką.

Koniecznie na wizytę zabierz ze sobą książeczkę szczepień, to obowiązek właściciela. Jest to ważne z powodów bezpieczeństwa naszego psa, groomera i innych psów odwiedzających salon psiej urody.

Przygotuj nagrodę dla psa

Po ukończonym zabiegu bez względu na przebieg wizyty, psa należy nagrodzić i pochwalić. Pierwszą nagrodą mogą być ulubione smaczki, inną formą nagrody może być ulubiona zabawa lub spacer. Dzięki nagrodzie wizyta u groomera będzie pozytywnie zapamiętana przez psa i nie będzie się jej obawiać kolejnym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *