Bielskie Centrum Kultury

Otwarto Bielskie Centrum Kultury rozmach widoczny jest gołym okiem

W tym roku majówka rozciągnęła się w czasie na cały tydzień. Chociaż pogoda na Majówkę nie rozpieszczała to 28 kwietnia majówkowy tydzień rozpoczął Bielski Rajd Rowerowy. W rezultacie w strugach deszczu 46 Rajd Rodzinny przejechało kilkaset osób z prezydentem Klimaszewskim włącznie.

Otwarto Bielskie Centrum Kultury

Po dwóch latach gruntownego remontu otwarto Bielskie Centrum Kultury. Z pewnością rozmach widoczny jest gołym okiem, poprawiono znacznie akustykę i zwiększono ilość miejsc o 140 poprzez dobudowanie balkonu.

I wear, I share.

Rozpoczęła się niezwykła akcja charytatywna zainaugurowana przez bielszczanki – fryzjerki. Dla wyjaśnienia ma ona na celu zakup tabletów dla dzieci z domu dziecka, a polega na zakupie koszulki ze stosownym nadrukiem I wear, I share. Podczas gdy akcja obejmuje cały kraj, włączyło się w nią już wiele sławnych osobistości. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Kulec-Karampotis, dyrektor kreatywna sieci salonów fryzjerskich Trendy Hair Fashion.

Niewybuchy z czasów wojny

2 maja podczas prac budowlanych odkryto w wykopach niewybuchy z czasów wojny. W związku z tym na teren Polsportu przy Dworkowej wezwani zostali saperzy celem zabezpieczenia znaleziska. Obyło się bez ewakuacji okolicy.

Wypadek przy ulicy Cieszyńskiej

Na koniec 29 kwietnia popołudniem doszło do wypadku drogowego przy Cieszyńskiej. Ofiarą jest trzylatek który wtargnął na jezdnię. Niewątpliwie w porę zatrzymany przez matkę cudem uniknął poważnych obrażeń w zderzeniu z nadjeżdżającą Mazdą.

Autor zdjęcia: Piotr Bieniecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *