inicjatywa rowerowa

Inicjatywa Rowerowa i otwarcie korony zapory w Wapienicy

Wiele pozytywnych wieści przyniósł Bielszczanom ostatni tydzień. Jedną z nich jest zapowiedź Miejskiego Zarządu Dróg przetargu pod ogródki gastronomii zlokalizowane na Rynku. Według wytycznych niezmienna pozostanie cena modułów jak również kolor parasoli. Dzierżawa ma rozpocząć się już od 26 kwietnia a zakończyć 1 października. Do oddania w dzierżawę jest 13 modułów.

Otwarcie korony zapory w Wapienicy

Doskonałą wiadomością również jest otwarcie dla zwiedzających atrakcji turystycznej w postaci korony zapory w Wapienicy. Okazja z jakiej podjęto tę decyzje jest wyjątkowa. Chodzi o 90-lecie zbiornika jak też o Światowy Dzień Wody. Na zwiedzających czekały atrakcje. Również dla dzieci, w tym wystawa najstarszej infrastruktury wodnej z około XV wieku.

Zjednoczona Bielska Inicjatywa Rowerowa

W tym tygodniu oficjalnie działanie rozpoczęła Zjednoczona Bielska Inicjatywa Rowerowa. To niecodzienna inicjatywa doradcza prezydenta miasta w zakresie polityki rowerowej miasta. Celem grupy konsultacyjnej jest wypracowanie optymalnych rozwiązań dla rowerzystów.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Z wiadomości mniej optymistycznych są doniesienia Eurovii o utrudnieniach w ruchu drogowym podczas modernizacji ul. Cieszyńskiej. Gdzie planowany jest ruch wahadłowy. Rozpoczęcie prac i ruch naprzemienny odbywać się będzie od 28 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *