Obchody Godziny dla ziemi

Obchody Godziny dla ziemi i Bielskie bajki na You Tube

Przegląd tygodnia rozpoczynamy bardzo dobrą informacja, zwłaszcza dla dzieci. W wyniku umowy między Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej a YouTube’m powstanie oficjalny legalny kanał wytwórni. Dostępne w nim będą wszystkie filmy wytwórni. Umowa z Google stanowi także o możliwości usuwania pirackich treści przez SFR. Walka z piractwem w tym wydaniu przyczynia się zarazem do popularyzacji polskich produkcji bajek.

Obchody Godziny dla ziemi

Zapowiedzią tygodnia są obchody Godziny dla ziemi WWF, w które to włączyła się bielska galeria handlowa Sfera. W imię solidarności zgaśnie neon pod galerią oraz liczne reklamy najemców, w tym oświetlenie parkingowe. Akcja ta ma wymiar symboliczny jednak przygotować się do niej warto od strony praktycznej. Światła zgasną na godzinę począwszy od 20.30 30 marca.

Nie będzie ulicy Cichociemnych

Dobrą wiadomością jest także zwycięstwo miasta Bielska-Białej z wojewodą śląskim w sprawie zmiany nazwy ulicy z I Armii Wojska Polskiego na Cichociemnych. Sprawa toczyła się od lata ubiegłego roku, ostatecznie NSA oddalił skargę kasacyjną, co za tym idzie niebawem powróci Nazwa I Armii Wojska Polskiego.

Potrącenie na pasach

28 marca nie był szczęśliwy dla pieszej ośmiolatki zmierzającej do szkoły. Około godz. 11-tej przy skrzyżowaniu Akademii Umiejętności z Tuwima kierująca fiatem potrąciła dziewczynkę przechodzącą na pasach wraz z matką. Dziecko straciło ząb w wyniku uderzenia lusterkiem, a zdarzenie uznano za wypadek drogowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *