akcja pasy

Protest, akcja pasy i loteria miejska

Magistrat ma trudny orzech do zgryzienia w związku z petycją jaka wpłynęła w sprawie powołania całodobowego gabinetu ginekologicznego w Bielsku-Białej finansowanego przez samorząd. Radni będą musieli zdecydować czy taki gabinet jest potrzebny i czy powstanie. Oficjalnym powodem petycji jest utrudniony dostęp do ginekologa na terenie miasta, nieoficjalnie mówi się o „gabinecie poronień”.

Przeciw zmianom klimatycznym

Uczniowie bielskich szkół popierają strajk nauczycieli nie tylko z powodu okazji do wagarowania. Prócz wsparcia strajku młodzież zaprotestowała także w szczytnym celu przeciw zmianom klimatycznym, gromadząc się na placu Chrobrego w ramach ogólnoświatowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Akcja Pasy

W minionym tygodniu bielscy policjanci wypatrywali kierowców przez lornetki. Tak przebiegała akcja Pasy w wyniku której odnotowano aż 200 wykroczeń z czego 98 to brak pasów bezpieczeństwa. W ramach akcji ukarano nie tylko kierowców ale i 6 pasażerów.

Loteria miejska

Urząd Miejski zapowiedział drugą loterię, w której do wygrania jest Fiat 500. By wziąć udział należy być podatnikiem PIT z bielskim adresem zamieszkania. To swego rodzaju promocja miasta i zachęta do składania rozliczenia w miejscu w którym się mieszka, by część podatków mogła trafić do mieszkańca z powrotem poprzez współfinansowanie infrastruktury drogowej, komunikacji itp.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *