brakuje rąk do pracy

Przewoźnikom brakuje rąk do pracy

Miniony tydzień dostarczył nam zróżnicowanych wiadomości z Bielska-Białej. Z pozytywnych wieści warto wymienić sukces bielskiego ucznia liceum Jakuba Korala, który wygrał olimpiadę wiedzy o laureatach Pokojowej Nagrody Nobla. Równie pozytywną wiadomością jest zapowiedź pojawienia się w mieście kolejnych czterech kamer służących monitoringowi wizyjnemu miasta. Nowe kamery zostaną zlokalizowane przy ul. Grażyńskiego, Czystej oraz Czajkowskiego.

Brakuje rąk do pracy

Mniej optymistyczną informacją jest deficyt pracowników w branży przewozowej. Bielsko-Biała nie jest w stanie sprostać popytowi nawet oferując zarobki rzędu 5 tysięcy złotych. Bezrobocie w Bielsku to niespełna 2 procent, a z danych GUS wynika ze zaledwie 5 tysięcy Bielszczan musi dojeżdżać do pracy poza Bielsko. Pracodawcy coraz częściej narzekają że brakuje rąk do pracy.

Halny narobił szkód

Już w czwartek, 7 marca zaczęło w stolicy Podbeskidzia mocno wiać. Halny przyniósł ocieplenie, jednak wraz z wyższą temperaturą również wiele szkód w mieniu i drzewostanie. IMGW w Aleksandrowicach odnotowała wiatr prędkości 75 km/h, a prędkość ta jest zmienna z tendencją do wzrostu.

Pijany taksówkarz

7 marca w godzinach popołudniowych doszło w Bielsku-Białej do niecodziennego zdarzenia. Otóż pijany taksówkarz spowodował kolizję przy ul. Daszyńskiego i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Został jednak ujęty w okolicy stacji benzynowej przez młodego mężczyznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *