Dzień Pamięci żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci żołnierzy Wyklętych

Miniony tydzień w Bielsku-Białej zdominowała wiadomość o mistrzostwie Europy Bielszczanina, kulomiota Michała Haratyka. Wygrał on zawody w pchnięciu kulą w Glasgow osiągając wynik 21,65m. Od pierwszej serii był zawodnikiem bezkonkurencyjnym.

Promocje dla narciarzy

Koniec ferii zimowych to również zapowiedź chudego sezonu na stokach, w tym na Dębowcu. W związku z tym spółka ZIAD zarządzająca „Dębowcem’ podjęła decyzje o promocyjnych cenach obowiązujących na stoku od 1 marca. Zważywszy iż na stoku warunki są bardzo dobre to dobra wiadomość dla narciarzy, którzy za dwie godziny szaleństwa na śniegu zapłacą jedynie 29zł, a za 10 zjazdów odpowiednio 25 lub 20zł osoby uprawnione do zniżki.

Dzień Pamięci żołnierzy Wyklętych

1 marca uchodzony jest Dzień Pamięci żołnierzy Wyklętych, to jedno z nowych świąt, które w szczególności trafia do serc młodzieży. Swój patriotyzm okazują między innymi w marszach takich jak bielski Marsz Żołnierzy Wyklętych, który w miniony piątek ruszył z placu Opatrzności Bożej w kierunku kościoła w przy dworcu.

Zatrzymano dilera narkotykowego

Wraz z końcem lutego bielskiej Policji poszczęściło się w zatrzymaniu dilera narkotykowego. Podczas zatrzymania miał przy sobie 12 działek narkotyków. Z uwagi na ilości substancji zabronionych jakie zlokalizowano w jego mieszkaniu (ponad 200 działek) sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu.

Niewybuch z czasów II wojny światowej

26 lutego przy ulicy Krakowskiej odbyła się ewakuacja z uwagi na odnaleziony niewybuch z czasów II wojny światowej. Został zamknięty fragment ulicy Krakowskiej, co spowodowało paraliż drogowy miasta. Korki tworzyły się nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie strefy zamkniętej. Niewybuch został odnaleziony przy okazji prac modernizacyjnych drogi, miał 20 centymetrów i został zneutralizowany przez specjalistyczną jednostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *