Bielsko-Biała miastem dla Ciebie

Między Beskidem Ślaskim a Małym leży malownicze miasto Bielsko-Biała. Różni się ono od wielu górskich miasteczek swoim potencjałem. Zamieszkuje je bardzo spora liczba mieszkańców, która w okresie weekendowym jeszcze bardziej rośnie, jak również wyróżnia go istniejący przemysł i nowoczesność uderzająca nie tylko z galerii handlowych, których w mieście jest bez liku ale także z nowo budowanych dróg, obiektów sportowych, osiedli.

Dzięki dbaniu o wizerunek miasta i komfort zamieszkiwania, z dostępem do pracy włącznie, sprawną komunikacją Bielsko-Biała uchodzi za miasto godne zamieszkania. Tym bardziej odwiedzenia. Wyjątkowe położenie miasta przysparza mu turystów, którzy wybierają się zarówno tranzytem przez Bielsko w góry, jak również celowo do Bielska, by zapoznać się z jego atrakcjami.

Do Bielska jest stosunkowo łatwo się dostać i samochodem i pociągiem. Droga krajowa wiodąca przez aglomerację śląską aż do Bielska jest drogą niezwykle uczęszczaną.

Bielsko-Biała kojarzy się z  bajkami oraz fabryką Fiata

Przeciętnemu Polakowi Bielsko-Biała kojarzy się z dwoma rodzimymi produktami, po pierwsze z bajkami wytwórni filmów rysunkowych z Bielska oraz fabryką Fiata. Obywa produkty są wciąż w obiegu, jednak Bielsko-Białą nie jest już ich jedynym miejscem produkcji. Od strony architektonicznej miasta warto jest zwrócić uwagę na przebudowany zamek Sułkowskich, który urzeka swoim eklektycznym stylem, jak również malowniczy Rynek zachowujący klimat XIX wiecznego miasta.

Różnorodność rozrywek dostępnych w Bielsku zachęca do odwiedzin osoby młode, jak i starsze. Do dyspozycji mamy szereg kin, teatr, jak również rozmaite galerie sztuki, muzea i obiekty sportowe. W mieście cyklicznie odbywają się pikniki i festyny. Jak też takie imprezy niszowe jak biegi na orientację z mapą. Pod hasłem Bielsko Biała nocą, które przyciągają nie tylko Bielszczan ale i wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej.

Poza samym sercem miasta które tętni życiem i w dzień i w nocy zwrócić uwagę należy na liczne możliwości rozszerzenia wycieczki do Bielska Białej o góry. Ich pasma rozpoczynają się już od peryferiów Bielska. Dokąd można dotrzeć miejskim autobusem, czy samochodem, a i na piechotę dla wytrwałych. Znanymi atrakcjami w okolicy są Klimczok i Szyndzielnia. Niemniej warto jest odwiedzić również mniej promowane miejsca jak chociażby Dębowiec spoglądający na Bielsko-Białą.

Bielsko-Biała miastem narciarzy

Pod samym Dębowcem, powstało kilka lat temu centrum turystyczne. Kompleks obejmuje halę sportową, naśnieżany stok oraz kolejkę linową na sam szczyt. To miejsce warte jest zobaczenia nie tylko zimą. Ale również w upalne dni, kiedy panorama na miasto jest piękna, a na szczycie można schłodzić się co nieco w lokalnej karczmie.

Interesującą destynacją są też bielskie błonia, zwane także Cygańskim Laskiem. Łatwo stad wybrać się w góry.

Jeden komentarz do “Bielsko-Biała miastem dla Ciebie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *