Stolica Podbeskidzia zaprasza

Bielsko-Biała jest doskonałą destynacją na odwiedziny, wybierając się do pobliskiego Szczyrku, czy innych kurortów górskich warto jest zahaczyć o Bielsko-Białą, to miasto nowoczesne, tętniące życiem i energią niespotykaną w miastach konurbacji, śląskiej.

Dla mieszkańców terenów górskich administracyjnie przynależnych do województwa śląskiego problemem jest odległość od stolicy regionu. Role stolicy lokalnej pełni Bielsko-Biała, miasto zlokalizowane u podnóża Beskidów. Skoncentrowano w mieście wszelkie usługi, jakie mogłyby być potrzebne okolicznym mieszkańcom. Również pod kątem administracyjnym wiele wojewódzkich urzędów posiada wydziały zamiejscowe w Bielsku-Białej.

Stolica Podbeskidzia to uczelnie wyższe kształcące w wielu kierunkach i specjalizacjach

Bielsko jest doskonałym miejscem na zapewnienie potrzeb mieszkańców miejscowości górskich, także pod kątem rynku pracy, obiektów handlowych, dostępu do edukacji. Warto podkreślić, iż aby studiować nauki społeczne, jak i kierunki techniczne nie musimy wyjeżdżać do Katowic, czy Gliwic, również w Bielsku-Białej dostępne są uczelnie wyższe kształcące w wielu kierunkach i specjalizacjach.

Obszerna baza handlowa gwarantuje komfort zakupów dla domu i rodziny. Zupełny asortyment dostępny lokalnie, na miejscu poprawia standard życia na peryferiach województwa a jednocześnie w pobliżu stolicy regionu, jakim niewątpliwie jest obok Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Aglomeracji Ślaskiej, Podbeskidzie.

Bielsko-Biała było stolicą województwa

Do 1998 roku Bielsko-Biała było stolicą województwa bielskiego, w której to roli doskonale się sprawdzało. Obecnie Podbeskidzianie niezbyt dobrze czują się w województwie śląskim, jako jego część. Dotykają ich zwykle zupełnie odmienne problemy niżeli aglomerację śląską.

Bielsko-Biała nazywana w skrócie Bielskiem dysponuje zaledwie 4% bezrobocia, które wciąż spada. Mimo obsługi ogromnego ruchu turystycznego to nie w turystyce pracuje większość Bielszczan, a w handlu i przemyśle. Dzięki temu, iż jest znaczącym węzłem kolejowym i drogowym rozwija się wyśmienicie i stwarza warunki do inwestowania. Jest jednym z najlepiej rozwijających się miast Śląska. Przynależy do związku Miast Polskich.

Stolica Podbeskidzia to dostęp do natury, przyrody i białego szaleństwa

W 2014 roku miasto liczyło 173 tysiące mieszkańców, jednakże liczba ta z roku na rok wzrasta. Przybywa również osób kupujących mieszkania i domy w Bielsku-Białej z zamiarem pobytów weekendowych. To niezwykle atrakcyjna lokalizacja dla osób nie mogących obejść się bez wygody miasta, a jednocześnie oczekujących bezpośredniego dostępu do natury, przyrody i białego szaleństwa, czy szlaków górskich. Pod względem zaludnienie miasto zajmuje 22 miejsce w kraju, zaś pod kątem powierzchni jaką zajmuje 19 miejsce (124,51km2). Formalnie miasto Bielsko-Biała tworzy 30 osiedli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *