przeprowadzki

Kiedy najlepiej zacząć przeprowadzkę?

Organizacja przeniesienia swojego dobytku z jednego miejsca do drugiego to bardzo trudna logistycznie rzecz – głównie dlatego, że nie robimy tego codziennie. Są jednak osoby, które przeprowadzały się wielokrotnie w swoim życiu, stąd też przeprowadzki nie są dla nich jakimś specjalnym wyzwaniem. Z pewnością miałyby one kilka dobrych rad dla osób, które robią to pierwszy raz w życiu.

Dzień tygodnia nie ma znaczenia w organizacji przeprowadzki

Przede wszystkim – należy sobie dać czas na przeprowadzkę. Już na kilka tygodni przed tym faktem zacznijmy się do niego przygotowywać. Zróbmy przegląd swojej garderoby i wyrzućmy te ubrania, których na pewno nie będziemy już nosić, nie mówiąc o tym, by zabierać je do nowego domu. Podobnie z rzeczami osobistymi, książkami itp. Dobrze jest zawczasu uprzątnąć miejsca takie jak pawlacz czy strych, by później nie być zaskoczonym ilością rzeczy, jakie się tam znalazło. Nie zawsze zdatnych jeszcze do użytku.

Dobrym pomysłem jest zacząć wyjadać wszystkie zapasy, nie tylko z lodówki, ale i szafek, a także- nie kupować już niczego na zapas. Dzięki temu unikniemy wyrzucania żywności w dniu przeprowadzki, ani nie będziemy musieli zastanawiać się, jak ją zabezpieczyć w transporcie.

Tak naprawdę pora roku czy dzień tygodnia nie mają znaczenia w organizacji przeprowadzki. Grunt, by zrobić to wtedy, gdy mamy czas. Weźmy kilka dni wolnego, z czego jeden „zapasowy”, na regenerację sił, lub rozwiązywanie problemów wynikłych w trakcie przeprowadzki. Na ten czas najlepiej „pozbyć się” dzieci. Wysłać je do babci albo przynajmniej robić przeprowadzkę wtedy, gdy są w szkole lub przedszkolu.

Jeden komentarz do “Kiedy najlepiej zacząć przeprowadzkę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *