Łazienka przy sypialni

Łazienka podzielona na strefy codzienną oraz relaksu

Łazienka przy sypialni to wygodne i ciekawe architektonicznie rozwiązanie, które wbrew pozorom nie wymaga dużego metrażu. Wprost przeciwnie – podział na strefy i maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni pozwalają stworzyć przyjemne dla oka i funkcjonalne pomieszczenie. Przedstawiamy Państwu jedną z aranżacji, w której na stosunkowo niewielkiej powierzchni znalazło się miejsce zarówno na prysznic, jak i wannę oraz pozostałe wyposażenie.

Mały metraż

Nieduże pomieszczenia, szczególnie tak specyficzne, jak łazienka czy kuchnia, wymagają dobrego rozplanowania, ponieważ ich podstawowe wyposażenie zajmuje sporo miejsca. W tym przypadku zależało nam na optycznym powiększeniu łazienki. Więc dominującym kolorem jest biel, co w połączeniu z dużą ilością dziennego światła wizualnie dodaje kilku metrów kwadratowych. Nie bez znaczenia jest również umieszczenie lustra koło wnęki okiennej i naprzeciwko białej ściany. Ich odbicie potęguje wspomniany już efekt optycznego powiększenia przestrzeni.

Łazienka przy sypialni
Biel optycznie powiększa łazienkę

Podział na strefy

Celowym zabiegiem był również podział łazienki na dwie strefy. Codzienną, w której umieszczono przeszklony prysznic, umywalkę i toaletę oraz relaksu, gdzie zainstalowano wyprofilowaną wannę. Pierwsza część zdecydowanie dominuje we wnętrzu, z kolei na drugą wydzielono tylko jeden z kątów. Przeznaczenie poszczególnych stref jest podkreślone za pomocą kolorów i materiałów. W części codziennej dominuje biel i szkło, co ma głównie zastosowanie praktyczne (np. łatwość czyszczenia). Z kolei strefa relaksu to połączenie imitacji drewna z czarnymi elementami, które nadają całości luksusowego wyglądu. Na uwagę zasługuje także narożna, zabudowana wnęka nad wanną, która pełni funkcję półki na kosmetyki.

Półki, wnęki i szafki

W niewielkiej łazience ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, która będzie jednocześnie przyjazna użytkownikom. W związku z tym nie mogło tutaj zabraknąć półek, wnęk oraz szafek. Na różnego rodzaju kosmetyki i pozostałe wyposażenie (np. ręczniki, papier toaletowy itd.). Z drugiej strony standardowe szafki zajęłyby zbyt dużo miejsca. Więc w tym przypadku zdecydowaliśmy się ograniczyć ich liczbę do niezbędnego minimum. Zamknięta półka znajduje się tylko pod umywalką. A pozostałe szafki zostały wkomponowane w architekturę wnętrza m.in. jako mini ścianka działowa pomiędzy dwiema strefami. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i idealnie wpasowuje się w styl tego pomieszczenia.

Więcej ciekawych i praktycznych aranżacji wnętrz znajdziesz tutaj: https://visoodesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *