Bielsko-Biała

10 najchętniej czytanych tekstów w 2019 roku

2019 rok jest już za nami i w krótkich słowach chcielibyśmy podsumować ostatnie 12 miesięcy na naszej stronie. W poniższym zestawieniu zebraliśmy więc raz jeszcze 10 najchętniej wyświetlanych artykułów z poprzedniego roku i serdecznie zapraszamy do ich ponownego przeczytania.

Zamek Sułkowskich

ZAMEK KSIĄŻĄT SUŁKOWSKICH

Zamek Książąt Sułkowskich, czyli perła w architekturze miasta i jeden z najbardziej znanych budynków Bielska-Białej. Obecnie siedziba muzeum, w którym można zapoznać się z barwną i niezwykle interesującą historią budynku.

Schronisko Górskie PTTK Klimczok

BESKID ŚLĄSKI – 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSCOWOŚCI

Krótkie zestawienie 10 najpiękniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego, dzięki któremu planowanie wycieczek po okolicy będzie dużo łatwiejsze. Mnóstwo atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Karol Korn

KAROL KORN GŁÓWNY ARCHITEKT MIASTA

Krótka biografia najbardziej znanego architekta naszego regionu. Karol Korn należał do czołowych twórców wizerunku miasta, a budowle jego autorstwa można podziwiać po dziś dzień w czasie niespiesznych spacerów po Bielsku-Białej.

dworzec kolejowy

DWORZEC KOLEJOWY BIELSKO-BIAŁA GŁÓWNA

Śmiało można stwierdzić, że stacja kolejowa Bielsko-Biała Główna to jeden z najpiękniejszych budynków tego typu w Polsce. Dworzec zachwyca nie tylko wyglądem, ale również długą historią, która obfitowała w interesujące wydarzenia.

ulica Schodowa

BIELSKIE ATRAKCJE – ULICA SCHODOWA

Ulica schodowa, czyli najbardziej artystyczna część Bielska-Białej. To nią spacerowały filmowe oraz muzyczne gwiazdy i to przy niej zlokalizowano wiele drobnych miejskich przedsiębiorstw. Obecnie ulica niszczeje, jednak nadal można dostrzec w niej pewien urok i sporą dozę tajemniczości.

Bolek i Lolek

BOLEK I LOLEK, CZYLI NAJBARDZIEJ ZNANI CHŁOPCY Z BIELSKA-BIAŁEJ

Któż nie zna przygód Bolka i Lolka? W naszym kraju chyba nie znajdziemy takiej osoby, gdyż od 50 lat bajki z udziałem tej dwójki bawią wszystkie pokolenia. Poza Polską chłopcy również zdobyli sporą popularność i ich przygody puszczano dzieciom na każdym kontynencie.

Zamek w Pszczynie

OKOLICZNE ZAMKI – PSZCZYNA

Nie samym Bielskiem żyje człowiek, więc w naszych artykułach przybliżamy także dzieje okolicznych miejscowości. Tak było w przypadku tekstu o pszczyńskim zamku, którego historia jest równie intrygująca, jak wspomnianego we wstępie Zamku Książąt Sułkowskich.

Ulica Barlickiego

BIELSKIE ATRAKCJE – ULICA BARLICKIEGO

Bielskie ulice są atrakcją samą w sobie, a każda z nich jest inna i dzięki temu wyjątkowa. Ulica Barlickiego ma tylko 300 metrów, ale tyle w zupełności wystarczy, aby zagłębić się w niezwykłą atmosferę tamtego regionu.

Ratusz w Bielsku-Białej

ATRAKCJE MIASTA BIELSKO-BIAŁA

Bielsko-Biała to stolica Podbeskidzia, nic więc dziwnego, że roi się tutaj od różnych atrakcji. Dla naszych czytelników wybraliśmy 7 najważniejszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w mieście.

skoki narciarskie

SKOKI NARCIARSKIE W BIELSKU-BIAŁEJ

Zainteresowanie skokami narciarskimi w naszych okolicach zaczęło się na długo przed „małyszomanią”. Pierwsze skocznie w regionie działały już w 1909 roku, chociaż trzeba przyznać, że 100 lat temu ten sport wyglądał trochę inaczej.

Bardzo się cieszymy, że towarzyszyliście nam w poprzednich latach i zachęcamy do odwiedzin naszego portalu także w 2020 roku. Przed nami kolejne 12 miesięcy odkrywania uroków oraz historii Bielska-Białej i okolic, więc zostańcie z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *