ultradźwiękowe przedłużanie włosów

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów – nowość

Zdecydowanym hitem na rynku usług kosmetycznych, a ostatnio nawet fryzjerskich, jest ultradźwiękowe przedłużanie włosów. Ultradźwięki pozwalają wyemitować na raz duże ilości energii i tym samym stymulować różne procesy biochemiczne, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz ciała.

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów – jak to funkcjonuje

Ultradźwięki w przedłużaniu włosów są wykorzystywane stosunkowo od niedawna. Są one przedłużaniem „na zimno”, czyli podobnie jak z pomocą mikroringów, specjalnych taśm lub klipsów. Do tego rodzaju zabiegu nie wykorzystuje się specjalnych zgrzewarek, które mogą uszkadzać strukturę włosa. Są więc dla nich alternatywą, bezpieczniejszą opcją dla naszych delikatnych łodyg włosa.

Urządzenie emituje ultradźwięki, dzięki którym wytwarzane są duże ilości energii kierowanych na styki łączonych materiałów. W tym przypadku są to nasze naturalne włosy i włosy sztuczne, doczepiane. Punktowe podgrzanie i zwiększony ruch cząsteczek powoduje przyleganie do siebie cząsteczek. Innymi słowy – włosy doczepiane przyklejają się samoistnie do naturalnych pasm bez konieczności stosowania innych łączeń.

Zalety i wady ultradźwiękowej metody

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów jest opcją bardzo ciekawą. To idealne rozwiązanie dla osób, u których z różnych względów nie sprawdzają się inne łączenia. Przy tej metodzie łączenia są praktycznie niewyczuwalne, a co za tym idzie – niewidoczne. Zabieg nie niszczy też struktury włosa, ponieważ nie używa się do niego wysokich temperatur, które mają bardzo degeneracyjny wpływ na włosy. Włosy połączone są niezwykle precyzyjnie i są dużo wygodniejsze do codziennego noszenia niż te łączone zgrzewarką lub innymi metodami. Są również łatwiejsze w pielęgnacji. Co bardzo istotne – ten rodzaj metody należy do długotrwałych. Jej efekty liczone są w miesiącach bez odświeżania włosów – pół roku lub nawet dłużej.

Największą wadą przedłużania ultradźwiękami jest trudność w ściąganiu doczepionych pasemek. Odświeżanie fryzury jest zatem bardzo czasochłonne i wymaga pracy naprawdę doświadczonych ekspertów od włosów.

4 komentarze do “Ultradźwiękowe przedłużanie włosów – nowość”

  1. a przedłużał ktoś metodą Great Lengths? to dość popularna u mnie w poznaniu metoda. zastanawiam się czy moje włosy nadają się do przedłużenia.

  2. Hej korzystałam w zeszłym roku z tej metody, łączenie jest najlepsze, najwygodniejsze i najdyskretniejsze ze wszystkich jakie dotychczas miałam. Polecam. Tylko dobrego fryzjera znajdź i nie kieruj się ceną bo możesz żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *