Szczyrk

Beskidzkie kurorty – Szczyrk

Szczyrk jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na terenie Beskidu Śląskiego, a o jego popularności decyduje świetne zagospodarowanie i malownicza okolica. W dolinie Żylicy czeka na turystów jeden z najciekawszych kurortów, jakimi może się pochwalić Beskid Śląski. Co może nam zaoferować Szczyrk? Jakie atrakcje mogą tu wzbudzić nasze zainteresowanie?

Od wsi do modnego ośrodka turystycznego

Współczesny Szczyrk to modny kurort, który – dzięki świetnie rozwiniętej infrastrukturze – jest idealnym miejscem na urlop w górach o każdej porze roku. Baza noclegowa, szlaki piesze i rowerowe, wyciągi narciarskie oraz tereny przygotowane z myślą o tych, którzy preferują narty biegowe – oto atrakcje, jakimi może się dziś pochwalić to miasto. Aż trudno uwierzyć, że dawniej była to niewielka wieś, stanowiąca część państwa łodygowickiego. Dopiero pod koniec XVIII wieku Szczyrk doczekał się własnego kościoła, który dziś jest jednym z najważniejszych zabytków. W okresie międzywojennym dostrzeżono turystyczny potencjał miasta, dzięki czemu miejscowość stała się popularnym letniskiem. Na Skrzycznem powstało schronisko, wkrótce w dolinie Żylicy zaczęto budować pierwsze pensjonaty. Dziś turystyka ma się tu doskonale, a osób pragnących wypoczywać na terenie Szczyrku jest wiele. W jaki sposób można tu spędzić czas?

Szczyrk nie tylko dla aktywnych

Wycieczki w Beskid Śląski, szaleństwa na stoku – oto wybrane propozycje dla aktywnych turystów, którzy postanowili spędzić urlop w Szczyrku. Warto jednak pamiętać, że i osoby preferujące spokojny wypoczynek znajdą tu coś dla siebie. Szczyrk może się pochwalić tak ciekawymi obiektami, jak drewniany kościół św. Jakuba oraz kompleks skoczni narciarskich „Skalite”. Kusi też piękny deptak, dzięki któremu można spacerować do woli nad brzegiem Żylicy. A dzięki kolejce na Skrzyczne, każdy może „zdobyć” najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego bez forsowania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *