czyszczenie gorącą parą

Czyszczenie gorącą parą – sposób na Bielskie kamienice

Odwiedzając miasto Bielsko-Biała samochodem przywita nas piękny zabytkowy dworzec kolejowy, a jadąc dalej zobaczymy mieszczańskie kamienice, które wzniesiono na przełomie XIX i XX wieku. Utrzymane są w stylu neobarokowym oraz secesyjnym, niestety dzisiaj większość z nich jest martwa. Puste budynki zamiast być wizytówką miasta straszą zaniedbaniem, pustymi oknami, odpadającym tynkiem i brudną elewacją a tak piękne dziedzictwo architektury warto przecież chronić.

Jednym ze sposobów na stare zanieczyszczenia, również te niewiadomego pochodzenia jest odnowa elewacji poprzez czyszczenie gorącą parą. Wysoka temperatura doskonale pozbywa się zabrudzeń nie tylko z elewacji ale również schodów, filarów, a nawet bruku. Jest to najmniej inwazyjny sposób sprawdzający się nawet w najdelikatniejszych elewacjach, które potrzebują szczególnej pielęgnacji. Ponadto mycie elewacji parą wodną nie wymaga szczególnych przygotowań. To rewelacyjna metoda na bardzo trudne zabrudzenia do usunięcia. Pod wpływem wysokiej temperatury ze ścian usunąć można bardzo stare zacieki i zabrudzenia, również farbę. Co ważne parą wodną można myć elewacje na dużych i mniejszych powierzchniach.

Czyszczenie gorącą parą to skuteczny sposób na brud

Czy para wodna może czyścić? Owszem, czyszczenie gorącą parą to skuteczny sposób na brud. Usługi mycia elewacji parą wodną oferowane są zwykle przez firmy specjalizujące się w utrzymaniu czystości jak również przez firmy proponujące sprzątanie pobudowlane. Do wykonania prac związanych z myciem elewacji potrzebny jest profesjonalny sprzęt, który można wypożyczyć, jednak by się nim posłużyć niezbędna jest też wiedza i przede wszystkim doświadczenie w pracy. Dlatego też poleca się wynajem firm, które za opłatą wykonają mycie elewacji szybko, sprawnie i skutecznie. Efekty usługi nie rzadko przerastają oczekiwania klientów, bowiem para dociera w każdy zakamarek elewacji usuwając kurz, pył oraz brud.

Czyszczenie powierzchni delikatnych

Parą wodną czyścić można zarówno elewacje szklane, marmurowe, kamienne jak i drewniane. Para sprawdza się w chropowatych powierzchniach jak też w miejscach w których ciężko jest o dostęp. Liczne załamania w tynku mogą sprawiać trudność nawet pistoletowi z podciśnieniem, tymczasem para wodna radzi sobie w takich miejscach doskonale. Ponadto jest to sposób ekologiczny i ekonomiczny. Nie są używane żadne detergenty, a jedynie zdemineralizowana woda, dzięki której nie powstają smugi i zacieki, ani nie zbiera się żaden osad na powierzchniach w ten sposób czyszczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *