transport mebli

Kiedy konieczny jest transport mebli

Trudno jest zorganizować przeprowadzkę tak, aby zrobić wszystko w jak najkrótszym czasie i do tego jak najmniej się przy tym zmęczyć. Niestety, jeśli coś ma być zrobione szybko i dobrze – nie będzie tanie. Jeśli ma być zrobione tanio i szybko – nie będzie zrobione dobrze. A jeśli ma być zrobione tanio i dobrze – nie będzie się odbywało szybko. Dlatego też musimy wybrać opcjonalny wariant, wykluczając opcję, na której nam zależy najmniej. Biorąc pod uwagę tę, która jest dla nas najważniejsza.

Transport mebli na własna rękę

Jeśli zależy nam, by nie zapłacić nic za transport mebli w nową lokalizację – spróbujmy to zrobić na własna rękę. Może któryś ze znajomych jest nam winny przysługę i przy okazji ma dużą półciężarówkę? A może zatrudniamy pracowników, którzy w ramach swojego wynagrodzenia będą skłonni nam wyświadczyć taką przysługę, szczególnie gdy mowa o przeprowadzce firmy do innej siedziby? Tak czy inaczej – bez udziału profesjonalnej firmy przeprowadzkowej będzie nam ciężko zorganizować do pracy ludzi i sprzęt.

Cen swój czas

Jeśli cenimy sobie czas – wówczas zapłaćmy dobrej firmie z naszego miasta, która przywiezie na miejsce odpowiednio dużą liczbę tragarzy, którzy pomogą się uporać z szybkim wyniesieniem mebli z domu, załadowaniem ich na pakę i rozładowaniem w nowym domu. Podobnie gdy zależy nam na wyjątkowo delikatnym obchodzeniu się z meblami, na przykład o wyjątkowej sentymentalnej wartości lub antykami, wówczas lepiej solidnie opłacić tragarzy, by bardzo skupili się na wykonywanej pracy.

Profesjonalne usługi transportowe

Transport mebli przez profesjonalną firmę może być potrzebny zarówno gdy przenosimy swój prywatny dobytek, jak i wtedy, gdy zmieniamy siedzibę całego zakładu produkcyjnego. Wtedy ciężkie sprzęty i maszyny również muszą zostać załadowane na odpowiednią flotę i przewiezione. Jednak klasyczne usługi przeprowadzkowe nieco różnią się od przewożenia wielkogabarytowego ciężkiego sprzętu. Z pewnością do przeniesienia całych hal produkcyjnych trudniej będzie znaleźć ewentualnego wykonawcę. Na pewno nie przeniosą nam wielotonowych maszyn chłopcy tragarze na własnych plecach. W przypadku aż takich ciężkich gabarytów trzeba wykorzystać silniejszą artylerię. Takie usługi natomiast świadczy niewiele firm w Polsce i nie są one tanie. Dlatego też każda przeprowadzka w inne miejsce powinna być odpowiednio, starannie przemyślana i zorganizowana logistycznie pod każdym względem. By uniknąć wszelkich możliwych niespodzianek. Te mimo wszystko wystąpią zawsze – możemy tylko zredukować ich nasilenie i częstotliwość poprzez właściwy wybór wykonawcy usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *