szklane panele

Wady i zalety paneli szklanych w kuchni

Przestrzeń pomiędzy blatem roboczym a szafkami kuchennymi w górnej linii można wypełnić na wiele sposobów. Między innymi jednym z rozwiązań są szklane panele kuchenne wykonane ze specjalnego szkła hartowanego, odpornego na uszkodzenia i wahania temperatur. Jak każdy materiał również szkło ma swoje plusy i minusy. W tym wypadku z pozoru kruche i delikatne szkło prezentuje szereg atutów. Wachlarz zalet jest bardzo rozległy począwszy od estetyki, mody i wszechstronnych możliwości w zakresie zdobienia. Aż po trwałość i odporność na uszkodzenia.

Podstawowe plusy

Moda na szklane panele w kuchni nie wzięła się znikąd. Designerzy docenili słusznie praktyczność szkła we wnętrzach podatnych na zabrudzenia, takich jak kuchnia. Dzięki gładkiej powierzchni szkła łatwo jest panel przetrzeć, zapobiec osadom, rozwojowi pleśni, grzybów czy osadzaniu się kurzu i tłuszczu. Panele szklane stosować można z powodzeniem w miejscach narażonych na nadmiar wody jak wokół zlewozmywaka, chronią wówczas przez zawilgoceniem ściany. Ale też w miejscach oddziaływania gorąca, tłuszczu np. wokół płyty grzewczej czy piekarnika. Dodając do tego dekoracyjny charakter szkła zyskujemy doskonały materiał wykończenia wnętrza.

Do wyboru i koloru

Kolejną z zalet paneli szklanych w kuchni jest możliwość dowolnej aranżacji grafiki na szkle, pod szkłem. W zależności od rodzaju montażu szkła możemy grafiki nadrukować według dowolnego projektu, dopasowując je do wymiarów przestrzeni, jak też umieścić za szkłem. Wówczas grafiki mogą być wymieniane po odkręceniu paneli. Dostępność wzornictwa paneli szklanych jest ogromna. Wybierać można nie tylko grafiki ale i kolor szkła, jego poziom zaciemnienia, czy chropowatości.

Panele szklane od kuchni

Prócz cech estetycznych, czysto wizualnych znaczenie ma wybór szkła od strony technicznej. Grubość szyb oraz ich przygotowanie ma znaczenie dla trwałości paneli. By nie popełnić błędu warto skonsultować się ze specjalistą, doradcą. Usługi realizacji paneli nie należą do kosztownych, dlatego też to świetna alternatywa dla ceramiki, która sama w sobie jest droższa a ponadto wymaga fachowego montażu. Kupując panele szklane na wymiar często skorzystać można z gratisowego montażu. To bezpieczne rozwiązanie pod kątem gwarancji. Gdyby panel uległ uszkodzeniu wówczas producent nie może zarzucić klientowi niefachowego montażu.

Polecamy: Blaty kuchenne – ceny, rodzaje, opinie – kupujemy blat kuchenny

Szklane panele do każdego wnętrza

Panel szklany w kuchni wpasuje się zarówno w modernistyczne, loftowe, pełne minimalizmu wnętrza jak też do klasycznych kuchni, stylizowanych na retro itd. To uniwersalny element wykończenia, którym można stonować wystrój jak i go podkreślić. Panele świetnie odbijają światło, są idealna parą dla listw LED i oświetlenia punktowego.

Minusy szkła w kuchni

Szkło w kuchni wygląda pięknie do czasu gdy nie ulegnie zabrudzeniu. Niestety aby prezentowało się estetycznie i elegancko musimy dbać o jego wygląd. Kluczowa jest systematyczność. Nie musimy kilka razy dziennie paneli polerować, ale nie możemy dopuścić by pozostawiać na panelach zabrudzenia, gdyż z czasem jest je trudniej usunąć. Również kurz na panelach widać błyskawicznie, zwłaszcza po ich podświetleniu.

Tekst przygotowała firma: Modern Glass – Nowoczesne szkło na wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *