Wyjątkowe miasto Cieszyn

Wyjątkowe miasto Cieszyn

Cieszyn to specyficzne miasto, dzięki któremu można być bliżej różnorodności kulturowej. Nie tylko dzięki sąsiadującemu czeskiemu Cieszynowi, ale również dzięki klimatowi, jaki tworzą liczne szkoły artystyczne w Cieszynie.

Baza noclegowa dla studentów

Wydział Pedagogiczny wraz z kierunkiem kulturoznawstwa stwarza zapotrzebowanie na pokoje w Cieszynie oraz mieszkania do wynajęcia w okresie roku akademickiego. Zjeżdżają tu bowiem studenci nie tylko ze Śląska, ale z całego kraju poszukując noclegu. Często noclegi w Cieszynie znaleźć można na osiedlach wokół starej części miasta, jednak chcąc się wczuć w ducha Cieszyna warto poszukać pokoju na starówce.

W kamienicach i starych domach właściciele chętnie podnajmują część kwater dla studentów, zwłaszcza tych zaocznych, którzy zjeżdżają do miasta jedynie w weekendy, zwykle co drugą sobotę miesiąca. To wygodne rozwiązanie zarówno dla studentów zyskujących ciekawą bazę, jak i dla właścicieli, którzy w tygodniu mają mieszkanie do pełnej dyspozycji.

Cieszyn nocą tętni życiem

Stancja na Rynku, czy w jednej z bocznych jego uliczek to świetna lokalizacja do zabawy, bowiem Cieszyn nocą tętni życiem. Liczne imprezy odbywające się w Cieszynie są lokalizowane na Rynku, bądź na wzgórzu zamkowy, dokąd z Rynku jest bardzo blisko.

Studiowanie w Cieszynie może być frajdą i niezapomnianym doświadczeniem pełnym przygód. To także okazja do poznania wielu wspaniałych ludzi, zarówno mieszkańców, również tych zza granicy Olzy, jak i innych przyjezdnych. Nie sposób jest tutaj popaść w nudę, wręcz przeciwnie ilość możliwości jest niezliczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *