Matyska

Matyska – Golgota Beskidów

Matyska 609 m n.p.m. to góra położona w Beskidzie Żywieckim nazwana inaczej Golgotą Beskidów…
Matyska to nie tylko zwykła góra, jest to miejsce magiczne, piękne i wyróżniające się na tle innych wzniesień. Mimo tego że nie należy do najwyższych ponieważ jej wysokość to 609 m n.p.m to widok z niej zapiera dech w piersiach. Pozwala nam ujrzeć cały Beskid Żywiecki w jego pełnej okazałości. Wszystkie okoliczne miejscowości, wzniesienia rzeki oraz jezioro żywieckie.

Matyska nazwana inaczej Golgotą Beskidów

Na szczycie samej góry znajduje się ogromny 30-sto metrowy krzyż Milenijny. Wybudowany w roku 2001 przez okolicznych mieszkańców, parafian na cześć roku jubileuszowego przypadającego na pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II. Droga na górę to droga krzyżowa. Którą przedstawiają nam niezwykle zrobione stacje przedstawiające Jezusa Chrystusa i jego pamiętną drogę na Golgotę.

Ognista zjawa na górze Matyska

2 kwietnia 2006 r. w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II na górze Matyska w Beskidzie Żywieckim Grzegorz Łukasik wykonał zdjęcie na którym widoczne jest ognisko, a słup ognia przypomina sylwetkę Jana Pawła II w charakterystycznym geście błogosławieństwa.

Media na całym świecie poświęciły bardzo dużo miejsca fotografii. Wszystkie jednoznacznie sugerowały swoim czytelnikom domniemany cud na górze Matyska.

Matyska przyciąga ludzi z różnych zakątków Polski i Świata

Jest to góra która przyciąga ludzi z różnych zakątków Polski i Świata. A ludzie wierzą że nad miejscem czuwa sam pan Bóg i taka droga krzyżowa często jest odpowiedzią na pytania których doszukujemy się w samych sobie już od dawna. Dlatego z czystym sumieniem chciałbym polecić wycieczkę na Matyskę każdemu kto pragnie przeżyć podróż, wędrówkę swojego życia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *