Bielsko - Biała

Bielsko – Biała – obowiązkowe punkty wycieczki

Miasto Bielsko – Biała to jedno z najpiękniej położonych miast południowej Polski. Historia miast jest fascynująca. Warto pamiętać, iż jeszcze sześćdziesiąt lat temu były to dwa odrębne miasta. Dziś po ówczesnym podziale niewiele widać.

W Bielsku-Białej obecnie gołym okiem można zauważyć potężne zmiany ku lepszemu. Po zamknięciu przemysłu w mieście, który był symbolem tego miejsca przez długie lata, miasto doznało kryzysu, obecnie miasto pięknieje, na miejscu zakładów przemysłowych powstają nowe firmy, sklepy wielkopowierzchniowe, a władze odrestaurowują zabytki miasta zapraszając turystów.

Doskonały przystanek po drodze w góry

Zauważyć należy, iż Bielsko-Biała leży na drodze w góry. W Beskidy co roku przyjeżdża tysiące narciarzy, jak i fanów wędrówek górskich, dla których Bielsko-Biała może być doskonałym przystankiem. Wbrew pozorom Bielsko to nie tylko zakłady pracy, sklepy, ale również piękna starówka, malownicze widoki i doskonała baza gastronomiczno-hotelowa.

Bielsko – Biała miasto polecane do zamieszkania

Co więcej odbywa się tu mnóstwo imprez kulturalnych, sportowych. Biorąc pod uwagę rankingi dotyczące komfortu zamieszkania, Bielsko-Biała wypada bardzo atrakcyjnie jako jedno z czołowych miast w kraju polecanych do zamieszkania. Bliskość aglomeracji śląskiej daje szereg możliwości pracy w Katowicach, czy w Tychach, zaś bezpośrednia bliskość gór pozwala na wypoczynek na najwyższym poziomie.

Dużym plusem Bielska jest połączenie drogą krajową z północy. Niestety jej natężenie ruchu mimo dwóch pasów w każdym kierunku powoduje nie rzadko korki i zastoje. Alternatywnym środkiem transportu jest pociąg obsługujący wiele destynacji, jak i sportowe lotnisko. W samym mieście drogi są dość szerokie i nie są zakorkowane, stad też poruszanie się samochodem jest całkiem dobrym pomysłem na przemieszczanie się.

Popularne koleje linowe

Jedną z atrakcji Bielska-Białej są kolejki linowe, którymi to możemy szybko i sprawnie wybrać się na szczyty Beskidów. Kolejka na Szyndzielnię jest jedną z najbardziej znanych kolei linowych. Dysponuje zamkniętymi kabinami dla turystów. Z wagoników można podziwiać piękną panoramę. Druga kolejka jest stosunkowo nową atrakcja miasta, wybudowaną ze środków unijnych. Zawiezie nas ona gondolą krzesełkową na szczyt Dębowca, skąd widać nie tylko góry ale i samo Bielsko. U podnóży Dębowca rozpościerają się liczne osiedla domków jednorodzinnych, w większości nowo zbudowanych i służących do całorocznego zamieszkania. Bezpośrednio pod wyciągiem i stokiem Dębowca idealnym na narty do dyspozycji mamy halę sportową, która jest idealnym obiektem na organizacje imprez masowych o charakterze sportowym.

Doskonały dojazd nowo powstałą drogą do centrum miasta to kolejny plus atrakcji i położenia miasta.

Jeden komentarz do “Bielsko – Biała – obowiązkowe punkty wycieczki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *