Czas oczekiwania na pomoc drogową

Czas oczekiwania na pomoc drogową

Czekając na pomoc drogową należy uzbroić się w cierpliwość, bowiem może to potrwać. O ile w dużych miastach jak Bielsko-Biała pomoc drogowa zjawia się stosunkowo szybko, bowiem funkcjonuje ich całkiem sporo i konkurując o klienta starają się by nie czekać na nie zbyt długo, to poza miastem, na drogach tranzytowych czas oczekiwania może być dłuższy.

Czas oczekiwania zależy nie tylko od odległości jaką należy przejechać aby dotrzeć na miejsce zdarzenia

Czasem dystans między wezwaną pomocą drogową a miejscem zdarzenia mierzy po kilkadziesiąt kilometrów, których przebycie wymaga czasu. Czas oczekiwania zależy także od ilości klientów. Naprawa na drodze, załadowanie pojazdu na lawetę, odwiezienie go czy holowanie pochłania sporo czasu, zwłaszcza iż obowiązuje ograniczenie prędkości holowania itd. Tym samym w dniach, kiedy jest wiele zgłoszeń, kolizji drogowych, głównie zimową porą, kiedy pada deszcz i nie trudno o awarię samochodu czy stłuczkę możemy się naczekać na firmę oferującą pomoc drogową.

Jako, iż nie mamy wielkiego wyboru możemy jedynie próbować dopytać u źródła jak długo jeszcze winniśmy czekać na pomoc. Z założenia pomoc drogowa winna nadjechać możliwie szybko, wręcz natychmiast, jednakże jest to bardzo płynne określenie czasu. Niezwłoczna naprawa również może się przedłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *