noc muzeów

Noc Muzeów i nowa szkoła w Komorowicach

Zapowiedzią tego tygodnia jest zachęta do uczestnictwa w pokazach kina letniego pod Dębowcem, które mają się zacząć już w sierpniu. Podczas gdy jeszcze nie wybrano konkretnego tytułu filmu. Radni zgodzili się na lokalizacje pod Dębowcem ze względu na ruch turystyczny. Póki co nie wiadomo czy seans odbędzie się w razie niepogody.

W sobotę Noc Muzeów

Jeżeli kochacie jazz to piątkowy wieczór w Bielsku-Białej trudno było spędzić inaczej jak z muzyką w wykonaniu gwiazdy polskiego jazzu delektując się premierą koncertu Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W sobotę w godz. 20.00–24.00 na Noc Muzeów ciekawe wydarzenia zapowiadają Galeria Bielska BWA oraz Muzeum Historyczne.

Nowa szkoła podstawowa w Komorowicach

Bez wątpienia doskonałą wiadomość publikuje w tym tygodniu magistrat bielski. Otóż już od września uruchomiona zostanie nowa szkoła podstawowa w Komorowicach Śląskich. Będzie działała na terenie dawnego Gimnazjum nr 14. O powrót szkoły walczyli od kilku lat rodzice, dziś radni z jednym głosem wstrzymującym się przegłosowali utworzenie szkoły.

Były radny przed sądem

W tym tygodniu doszło również do osądzenia desperackiego czynu dawnego radnego Czechowic-Dziedzic. Walczył on niegdyś o usunięcie pomnika Braterstwa Broni. Dla wyjaśnienia w grudniu ubiegłego roku w drodze na roraty pomalował on kontrowersyjny pomnik czerwoną farbą. W wyniku desperackiego czynu stanął przed sądem za pomazanie pomnika sprayem. Sprawa wandalizmu ze strony radnego seniora tyczy się końcówki roku 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *