noc muzeów

Noc Muzeów i nowa szkoła w Komorowicach

Zapowiedzią tego tygodnia jest zachęta do uczestnictwa w pokazach kina letniego pod Dębowcem, które mają się zacząć już w sierpniu. Podczas gdy jeszcze nie wybrano konkretnego tytułu filmu. Radni zgodzili się na lokalizacje pod Dębowcem ze względu na ruch turystyczny. Póki co nie wiadomo czy seans odbędzie się w razie niepogody.

W sobotę Noc Muzeów

Jeżeli kochacie jazz to piątkowy wieczór w Bielsku-Białej trudno było spędzić inaczej jak z muzyką w wykonaniu gwiazdy polskiego jazzu delektując się premierą koncertu Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W sobotę w godz. 20.00–24.00 na Noc Muzeów ciekawe wydarzenia zapowiadają Galeria Bielska BWA oraz Muzeum Historyczne.

Nowa szkoła podstawowa w Komorowicach

Bez wątpienia doskonałą wiadomość publikuje w tym tygodniu magistrat bielski. Otóż już od września uruchomiona zostanie nowa szkoła podstawowa w Komorowicach Śląskich. Będzie działała na terenie dawnego Gimnazjum nr 14. O powrót szkoły walczyli od kilku lat rodzice, dziś radni z jednym głosem wstrzymującym się przegłosowali utworzenie szkoły.

Były radny przed sądem

W tym tygodniu doszło również do osądzenia desperackiego czynu dawnego radnego Czechowic-Dziedzic. Walczył on niegdyś o usunięcie pomnika Braterstwa Broni. Dla wyjaśnienia w grudniu ubiegłego roku w drodze na roraty pomalował on kontrowersyjny pomnik czerwoną farbą. W wyniku desperackiego czynu stanął przed sądem za pomazanie pomnika sprayem. Sprawa wandalizmu ze strony radnego seniora tyczy się końcówki roku 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *