Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20

W tym tygodniu pogoda przypomniała o sobie, jaką ma moc. Powódź w Bielsku-Białej okazała się faktem. Bez wątpienia liczne podtopienia, zalania piwnic i zagrożenie powodziowe to gorący temat ostatniego tygodnia. Ulewne deszcze spowodowały gwałtowne podniesienie się wód w rzekach, w związku z czym został ogłoszony alarm powodziowy. Dlatego postawiono wszystkie służby w gotowości, a pogodę śledziła cała Polska. Na szczęście w piątek 24 maja deszcz ustał a wraz z nim woda zaczęła opadać.

Mistrzostwa Świata otwarte

Z pewnością piątek to wielki dzień dla wszystkich kibiców piłki nożnej. W Bielsku-Białej to pierwszy dzień Mundialu do lat 20. Wieczorową porą na stadionie miejskim zagrały zespoły USA i Ukrainy górą był zespół z Europy wygrywając 2:1.

W Bielsku-Białej odbędą się również rozgrywki grupy D i F. W związku z tym magistrat stara się Bielszczanom ułatwić zarówno kibicowanie jak i komunikację po mieście w dniach Mundialu, informując na bieżąco o zmianach na specjalnej stronie internetowej.

Nowy oddział patologii noworodka w Szpitalu Wojewódzkim

Na koniec warto wspomnieć, W czwartek 23 maja pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego nowego oddziału patologii noworodka w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. To zasługa pozyskanych środków z MZ oraz UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *