problem śmieci

Problem śmieci miasto rozwiąże podwyżkami

Coroczna Gala Samorządowiec Podbeskidzia 2019 wyłoniła pięciu nominowanych, w tym szefową rady osiedla Straconka z Bielska-Białej. Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej co roku przyznaje nagrody liderów społeczności i samorządu doceniając wkład pracy lokalnych społeczników.

Problem śmieci powraca

Problem śmieci w mieście powraca. W związku z tym władze miasta dostrzegają potrzebę częstszego odbioru odpadów zwłaszcza BIO, jednak nie ma możliwości dokonać tego przy tej samej opłacie. W rezultacie odpowiedź na interpelacje radnego PiS Maksymiliana Prygi wskazuje na podwyżkę opłat o 6zł przy zwiększeniu częstotliwości odbioru odpadów BIO i metalu.

Bielskie kominy znikną z krajobrazu

W tym tygodniu podpisano również umowę na rozbiórkę kominów elektrociepłowni, które zostały wyłączone z użytku. Bielskie kominy wysokie na 120 i 160 metrów wreszcie znikną z krajobrazu miasta. Bez wątpienia to ogromne przedsięwzięcie.

Dzień dziecka

Podczas gdy dzień dziecka w Bielsku-Białej odbywał się bardzo hucznie. Najliczniej jednak obchodzono to święto w parku Słowackiego. Rodzinny piknik odbył się pod patronatem prezydenta Klimaszewskiego. Mnóstwo atrakcji na dzieci czekało także w galeriach handlowych. Jedną z niespodzianek dla pacjentów bielskiej pediatrii z okazji 8-go dnia dziecka była wizyta bielskiej drogówki na oddziale.

2 komentarze do “Problem śmieci miasto rozwiąże podwyżkami”

  1. Tak, miasto podnosi ceny a my i tak mamy wykonać całą robotę za nich. Ciekawe po co nam ta nowoczesna segregownia śmieci.
    Niech dalej tak robią to niedługo będą musieli straż śmietnikową utworzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *