problem śmieci

Problem śmieci miasto rozwiąże podwyżkami

Coroczna Gala Samorządowiec Podbeskidzia 2019 wyłoniła pięciu nominowanych, w tym szefową rady osiedla Straconka z Bielska-Białej. Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej co roku przyznaje nagrody liderów społeczności i samorządu doceniając wkład pracy lokalnych społeczników.

Problem śmieci powraca

Problem śmieci w mieście powraca. W związku z tym władze miasta dostrzegają potrzebę częstszego odbioru odpadów zwłaszcza BIO, jednak nie ma możliwości dokonać tego przy tej samej opłacie. W rezultacie odpowiedź na interpelacje radnego PiS Maksymiliana Prygi wskazuje na podwyżkę opłat o 6zł przy zwiększeniu częstotliwości odbioru odpadów BIO i metalu.

Bielskie kominy znikną z krajobrazu

W tym tygodniu podpisano również umowę na rozbiórkę kominów elektrociepłowni, które zostały wyłączone z użytku. Bielskie kominy wysokie na 120 i 160 metrów wreszcie znikną z krajobrazu miasta. Bez wątpienia to ogromne przedsięwzięcie.

Dzień dziecka

Podczas gdy dzień dziecka w Bielsku-Białej odbywał się bardzo hucznie. Najliczniej jednak obchodzono to święto w parku Słowackiego. Rodzinny piknik odbył się pod patronatem prezydenta Klimaszewskiego. Mnóstwo atrakcji na dzieci czekało także w galeriach handlowych. Jedną z niespodzianek dla pacjentów bielskiej pediatrii z okazji 8-go dnia dziecka była wizyta bielskiej drogówki na oddziale.

2 komentarze do “Problem śmieci miasto rozwiąże podwyżkami”

  1. Tak, miasto podnosi ceny a my i tak mamy wykonać całą robotę za nich. Ciekawe po co nam ta nowoczesna segregownia śmieci.
    Niech dalej tak robią to niedługo będą musieli straż śmietnikową utworzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *