Obchody Święta Konstytucji 3 Maja Bielsko - Biała

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W piątek na placu ratuszowym odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Choć pogoda nie dopisała bo zanosiło się na deszcz, to poza przedstawicielami władz samorządowych, parlamentarzystami i kombatantami udział w nich wzięli licznie mieszkańcy Bielska-Białej.

O godz. 10.15 Kompania Honorowa 18. Batalionu Powietrznodesantowego wmaszerowała na plac ratuszowy, zagrano hymn państwowy i żołnierze wciągnęli flagę na maszt. Następnie przemawiali Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Zdzisław Grefling oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Po przemówieniach odbyła się defilada honorowa XVIII Batalionu Powietrznodesantowego Wojska Polskiego z Bielska-Białej i złożono kwiaty przy pomniku Konfederatów Barskich.

Uroczystość zakończyła się przemarszem Wojska, Policji, Straży Pożarnej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, Młodzieżowej Rady Miasta, Bielskiej Orkiestry Dętej-Formacji Wojskowej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, Harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół ulicami: Ks. Stojałowskiego, Wzgórze, Rynek, Cieszyńska do Katedry p.w. św. Mikołaja gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji ojczyzny.

Wszystkie zdjęcia są własnością serwisu bielsko24.eu i nie mogą być wykorzystywane, kopiowane, przechowywane, dystrybuowane lub użytkowane w jakiejkolwiek formie bez naszej zgody.