Spotkanie z prof. Roszkowskim

Spotkanie z prof. Roszkowskim

17 stycznia 2013 roku w Domu Kultury w Kozach, odbyło się spotkanie z prof. Wojciechem Roszkowskim. Organizatorem spotkania był poseł RP Jacek Falfus, oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku – Białej Przemysław Drabek.

Tematem rozmowy była nadchodząca 150 rocznica powstania styczniowego. Pan Profesor omówił przyczyny, przebieg oraz skutki powstania narodowego które miało doprowadzić do odzyskania niepodległości przez naród polski, a mimo początkowych sukcesów zakończyło się klęską powstańców, represjami na ich rodzinach i intensywną rusyfikacją ziem polskich.

Po wykładzie uczestnicy mogli zadawać pytania na które prof. Roszkowski chętnie odpowiadał, oraz podpisywał książki przyniesione przez uczestników wykładu.

Druga część spotkania to tradycyjne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Ksiądz Andrzej Zawada pobłogosławił opłatki, a po złożeniu życzeń nadal trwały rozmowy o Powstaniu Styczniowym i bieżącej sytuacji w kraju.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.

Wszystkie zdjęcia są własnością serwisu bielsko24.eu i nie mogą być wykorzystywane, kopiowane, przechowywane, dystrybuowane lub użytkowane w jakiejkolwiek formie bez naszej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *