zima

Zima znowu zaskoczyła

Ten tydzień zaczął się prawdziwą zimą. Nie było to zaskoczenie, bowiem jest styczeń, mimo to opady śniegu sparaliżowały podgórskie drogi. W Szczyrku ogłoszono „stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej”. Policjanci z całego regionu zostali skierowani do udrożnienia ruchu w szczyrku. Zima dała się we znaki również mieszkańcom Bielska-Białej. Ilość kolizji i wypadków wzrosła. Jednym z nietypowych zdarzeń 6 stycznia było czołowe zderzenie samochodu osobowego z piaskarką na ulicy Bielskiej w Pisarzowicach. Na szczęście nic się nikomu nie stało.

Święto Trzech Króli

Święto Trzech Króli w Bielsku-Białej już po raz ósmy uczczono Orszakiem Trzech króli. W tym roku podzielono orszak na część europejską, azjatycką i afrykańską. Na bielskim Rynku na uczestników Orszaku czekała święta Rodzina. Do stajenki orszak prowadził aktor Rafał Sawicki, zaś w roli trzech króli wystąpili Artur Bury, Grzegorz Święch i Marek Labuda.

Kontrole escape room’ów

W tym tygodniu bielska policja przeprowadziła kontrolę tzw. escape room’ów, to echo wypadku jaki zdarzył się w Koszalinie w ubiegłym tygodniu. Na czternaście obiektów w Bielsku-Białej zamknięto z powodów uchybień bezpieczeństwa dwa.

Zima doświadcza bezdomnych

Ten tydzień uświadomił Bielszczanom problem dotąd niezauważany jakim jest bezdomność. Kiedy przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej przewrócił się mężczyzna i interweniowała Policja oraz pogotowie ratunkowe, okazało się, iż nie ma jak pomóc bezdomnemu. Gdyż wszystkie obiekty są zamknięte lub przepełnione. W efekcie mężczyzna spędził cztery godziny w radiowozie policyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *