Przełomowy tydzień

Wyjątkowy tydzień

Ostatni tydzień był wyjątkowy, bo przełomowy. Sylwester tego roku w Bielsku-Białej przebiegał bez większych zakłóceń. Powodem do dumy Bielszczan był występ Natalii Janoszek z Bielska-Białej. Która zadebiutowała na estradzie Sylwestra z Dwójką w Zakopanem. Wraz z Michael’em Synes’em zaśpiewała Rhytm Is A Dancer.

Jeszcze przed końcem 2018 roku w Bielsku-Białej odbyły się Dni radości, podczas których grupa czeczeńskich uchodźców poznawała Polskę jako przyjazny kraj. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Inicjatywę Obywatelską „Witaj” aktywnie włączył się prezydent Jarosław Klimaszewski, który w niedzielę, 30 grudnia na placu Chrobrego odtańczył z Czeczenami poloneza.

Dla Bielska-Białej 1 stycznia jest datą ważną pod kątem zmian we władzach miasta. To właśnie z tym dniem urząd trzeciego zastępcy prezydenta miasta objął Adam Ruśniak.

Początek roku to również plany na przyszłość. Aktualna przebudowa mostu nad potokiem Niwka w pobliżu skrzyżowania Żywieckiej i Stojałowskiego ma zakończyć się na przełomie lutego i marca. Zarządzający inwestycją zapewniają, iż prace pomimo utrudnień pogodowych trwają. Prowadzone są roboty kanalizacyjne, w tym przebudowa murów oporowych.

Styczeń to sezon na kolizje i groźne zdarzenia drogowe. W wielu przypadkach winę za poniesione szkody i obrażenia uczestników wypadku ponosi człowiek. Tak było w przypadku potrącenia pieszego który wtargnął 3 stycznia na jezdnię wprost pod koła pojazdu. Jak również w przypadku obrażeń doznanych przez 10-letniego pasażera nieprzypiętego pasami bezpieczeństwa. To ostatnie zdarzenie z 4 stycznia kwalifikowane jest jako wypadek drogowy. Najechanie na tył pojazdu spowodowało obrażenia u pasażera pojazdu najechanego. Który jak się okazało również nie jest bez winy. Prócz wypadków na drodze służby ratownicze apelują o ostrożność i rozwagę z uwagi na coraz częstsze zatrucia czadem. W tym tygodniu 2 stycznia doszło do śmierci 32 letniej kobiety i zatrucia dziecka tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ulicy Wyzwolenia. To już 30-te zdarzenie tego typu w bieżącym sezonie grzewczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *