nowe parkomaty w bielsku

Parkomaty zasilane energią słoneczną

W minionym tygodniu uruchomiona została platforma konsultacji społecznych umożliwiająca zadawanie pytań przez mieszkańców urzędującemu prezydentowi. To realizacja jednego z postulatów kampanii wyborczej Jarosława Kimaszewskiego. Zgłoszenia BB otrzymała nową funkcjonalność. W ślad za tym krokiem magistrat podejmuje kolejne decyzje zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

Rewitalizacja deptaku ulicy 11 Listopada

Planowana jest rewitalizacja deptaku ulicy 11 Listopada łącząc deptak z placem pod Klimczokiem. W planie są inwestycje dla dzieci, rekreacji dla osób niepełnosprawnych i szereg ciekawych rozwiązań z zielenią w tle. Zapowiedzią prezydenta jest także przywrócenie święta ulicy 11 listopada.

Świńska grypa w Bielsku

Niepokojącym doniesieniem tygodnia są odnotowane w bielskim szpitalu przypadki zachorowania na świńską grypę. W związku z kilkunastoma pacjentami z infekcją AH1N1 wprowadzono zakaz odwiedzin na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, zaś na pozostałych oddziałach ograniczono odwiedziny do 1 osoby dziennie na 1 pacjenta.

Przetarg na nowe parkomaty

W ubiegłym tygodniu ogłoszony został kolejny, nowy przetarg na parkomaty w Bielsku-Białej. To wyjątkowy przetarg, bowiem miasto planuje zakup urządzeń zasilanych energią słoneczną.

Alarm bombowy w sądzie

30 stycznia doszło do ogłoszenia alarmu bombowego w Sądzie Okręgowym przy ulicy Cieszyńskiej. Ewakuowano aż 200 osób. Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce udali się strażacy i pirotechnicy, ładunku jednak nie znaleziono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *